Zatrzymani przez CBA. Chodzi o „lewe” faktury

33 miliony złotych mógł stracić Skarb Państwa na działalności tej grypy przestępczej. Funkcjonariusze CBA i CBŚP zatrzymali siedem osób zamieszanych w proceder wyłudzania podatku VAT przy obrocie paliwami. Do zatrzymań doszło na terenie Poznania i okolic. 

Z ustaleń śledztwa wynika, że działalność grupy polegała na wykorzystywaniu krajowych i zagranicznych firm do wystawiania poświadczających nieprawdę faktur VAT, dokumentujących rzekomy obrót paliwami. Faktury te były następnie wykazywane w składanych deklaracjach podatkowych i stanowiły podstawę do zwrotu nienależnego podatku VAT. Zgodnie z ustaleniami, pochodzące z przestępczej działalności zyski były następnie transferowane do obrotu gospodarczego poprzez szereg innych nielegalnych działań. W wyniku działania grupy Skarb Państwa stracił ponad 33 mln złotych – informuje biuro prasowe CBA.

Wśród zatrzymanych jest kierownik grupy przestępczej oraz jej członkowie. Funkcjonariusze przeszukali mieszkania zatrzymanych osób oraz lokal w którym rzekomo prowadzona była działalność gospodarcza. Agenci CBA nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl