Zasłużeni dla Poznania. Nadano tytuły. Kto je otrzymał?

Tytuł Zasłużony dla Miasta Poznania otrzymała Urszula Sipińska. Piosenkarka, która wychowała się na Wildzie. Tytuł przyznano też m.in. Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Tytuł Honorowej Obywatelki Poznania otrzymała Andżelika Borys.

Honorowy Obywatel Miasta Poznania

Podczas wtorkowej (6 czerwca) sesji radni zdecydowali, że tytuł Honorowego Obywatela Miasta Poznania otrzyma Andżelika Borys. To wieloletnia przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi. Honorowe obywatelstwo – podobnie jak tytuły „Zasłużonych dla Miasta Poznania” – zostaną wręczone podczas uroczystej sesji, która odbędzie się 29 czerwca.

Zasłużeni dla Miasta Poznania

Tytuł Zasłużonej dla Miasta Poznania otrzymała Urszula Sipińska. Kompozytorka, piosenkarka, pianistka, architekt wnętrz, pisarka i publicystka, która wychowała się na poznańskiej Widzie. Jak przeczytać można w uzasadnieniu uchwały rady miasta: „Urszula Sipińska jest doskonałym przykładem, wybitnej poznanianki, która dzięki swoim talentom, i aktywnej działalności, prowadzącym do licznych osiągnięć zarówno na niwie działalności artystycznej, jak i architektonicznej, stanowi żywą wizytówkę miasta Poznania i całego kraju, godnie reprezentując Poznań zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej”.

Zasłużeni dla Miasta Poznania są też:

  • Iwona Jabłońska, trenerka drużyny koszykarskiej, dawniej prezes MUKS, obecnie trenerka w LOMS Poznań,
  • Janusz Heller, wieloletni kierownik Klubu Osiedlowego „Krąg”, pomysłodawca Dni Łazarza, działacz Solidarności,
  • Lech Konopiński, polski poeta, satyryk, autor utworów dla dzieci i młodzieży oraz widowisk telewizyjnych,

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Misją fundacji jest pomaganie dzieciom w Afryce. Wysyłają misjonarzy, którzy ratują ich życie. Pomagają poprzez edukację, wysyłkę sprzętu medycznego i specjalistyczną pomoc.

Tytuł Zasłużony dla Miasta Poznania nadano podczas sesji rady miasta (fot. Łukasz Gdak)

Czytaj też: Wieloletni przyjaciel Bohdana Smolenia: On ogromnie przeżywał śmierć swojego syna

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl