Zaskakujące zwycięstwo. Warta Poznań wygrała z Legią Warszawa

Warta Poznań wygrała z Legią Warszawa 1:0. Dzięki zwycięstwu Zieloni wydostali się ze strefy spadkowej.

Obie drużyny, przed spotkaniem, znajdowały się w strefie spadkowej. Mecz był szansą na awans i bezpieczną pozycję w ligowej tabeli. Legioniści mieli punkt przewagi nad Zielonymi. Choć obydwie drużyny przed tym spotkaniem znajdowały się w strefie spadkowej, to jednak legioniści byli typowani na faworyta tego meczu.

Boisko zweryfikowało jednak to, kto jest lepszy i już od pierwszych minut można było zobaczyć, że Warciarze nie przyjechali na Łazienkowską, aby tylko się bronić. W 23 minucie bramkę dla Zielonych (jak się później okazało na wagę 3 punktów) zdobył Dawid Szymonowicz.

Legioniści pierwszy celny strzał na bramkę Warty oddali dopiero na kilka minut przed przerwą. Warta mogła poprawić wynik, ale w 73 minucie karnego nie wykorzystał Słowak Adam Zrelak. Od 73 minuty Legia grała w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę otrzymał Artur Boruc.

Wygrana Warty Poznań na stadionie przy Łazienkowskiej przejdzie do historii klubu. 6 ostatnich spotkań z legionistami, Zieloni przegrali. Ostatnie 3 punkty z Łazienkowskiej Warta Poznań wywiozła w 1936 roku, po zwycięstwie na legionistami 5:1.

Po tym zwycięstwie Warta wydostała się ze strefy spadkowej i z 20 punktami jest na 14 miejscu w tabeli.