Zasadzka policjantów pozwoliła zatrzymać groźnego przestępcę. Szukali go 2 lata

To wspólna akcja poznańskich i wrocławskich policjantów. Stróże prawa szukali go 2 lata. W końcu udało się go zatrzymać. W ręce policjantów wpadł 42-latek, który kierował zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się okradaniem bankomatów w 3 województwach. Mężczyzna trafił do aresztu.

POSZUKIWANIA

Funkcjonariusze z Poznania i Wrocławia od ponad 2 lat poszukiwali lidera grupy przestępczej, która w 3 województwach kradła metodą “na wybuch”. Złodzieje podjeżdżali do bankomatów w Wielkopolsce na Dolnym Śląsku i w województwie Lubuskim, rozsadzali urządzenia, niszcząc przy tym pobliskie budynki i kradli pieniądze. Mężczyzna skutecznie ukrywał się przed policjantami i stosował wiele technik kamuflażu.

ZATRZYMANI CZŁONKOWIE

W trakcie działań mundurowym udało się zatrzymać innych członków grupy. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany. Kolejny wpadł w styczniu tego roku i także trafił do aresztu. W maju tego roku funkcjonariuszom udało się zatrzymać członka grupy, poszukiwanego listem gończym. Trafił do więzienia na 8 lat.

ZASADZKA

Wszystkie te działania doprowadziły do rozbicia grupy. Policjanci wciąż jednak poszukiwali jej lidera. Udało im się ustalić, że przebywa on poza granicami Polski, ale czasami wraca do kraju. Przewidzieli datę i konkretną godzinę jego przyjazdu. Podejrzany był zaskoczony, gdy zobaczył funkcjonariuszy. Ci zabezpieczyli jego samochód i 10 tysięcy euro w gotówce. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

Policjanci z poznańskiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji zatrzymali na granicy polsko-niemieckiej mężczyznę podejrzanego o wiele włamań do bankomatów i rabunków pieniędzy. Założyciel zorganizowanej grupy przestępczej został namierzony przez policjantów specjalizujących się w ściganiu najbardziej niebezpiecznych przestępców. W akcji zatrzymania Łukasza A. brali udział funkcjonariusze Zespołów Poszukiwań Celowych z Poznania i Wrocławia. Więcej o tej sprawie dowiesz się tutaj: https://bit.ly/3UYbCTD

Opublikowany przez Wielkopolska Policja Czwartek, 15 grudnia 2022

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl