Zarzuty dla szefa grupy napadu stulecia


Poznańska Prokuratura Okręgowa w Poznaniu sporządziła akt oskarżenia wobec Grzegorz Ł., uznawanego za mózg tzw. skoku stulecia w Swarzędzu. Jest on ostatnim oskarżonym za wydarzenia z lipca 2015 roku i kradzież prawie 8 mln złotych.

Przypomnijmy, do kradzieży doszło w lipcu 2015 roku. Fałszywy konwojent, który wcześniej zmienił wizerunek i pod fikcyjnym nazwiskiem zatrudnił się w łódzkiej firmie ochroniarskiej w Swarzędzu zrabował 8 milionów złotych. Gdy jego dwaj koledzy z konwoju wyszli z samochodu, odjechał furgonetką pełną pieniędzy.

Przez długi czas policjanci nie mogli wpaść na trop złodzieja. W końcu się udało. Wtedy okazało się, że w sprawę zamieszanych jest kilka osób, między innymi były policjant. Sprawcy w końcu wpadli. Zostali już nieprawomocnie skazani przez sąd. Na wolności pozostawał jednak szef bandy. Długo się ukrywał, w końcu wpadł na Ukrainie, a w październiku tego roku przekazano go polskim śledczym.

Teraz prokuratura postawiła mu zarzuty. Jak mówi rzecznik prokuratury Michał Smętkowski –

Obecnie jest tymczasowo aresztowany i przebywa w Areszcie Śledczym w Poznaniu. Grzegorza Ł. oskarżono teraz o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w skład której wchodziły cztery inne osoby, obecnie nieprawomocnie skazane wyrokiem Sądu Okręgowego w Łodzi. Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl