Zapisz dziecko na półkolonie

2 tysiące dzieci będzie mogło wziąć udział w półkoloniach organizowanych w poznańskich podstawówkach i w Centrum Kultury Zamek. Miasto przeznaczyło na to milion złotych. Na najmłodszych czeka wiele atrakcji – zapisy już ruszyły.

Półkolonie to oferta skierowana do dzieci uczących się w klasach I-III. Każde dziecko może zapisać się na jeden turnus. W ramach turnusu półkolonijnego, który potrwa 5 dni, najmłodsi mają zapewnioną opiekę  wykwalifikowanych nauczycieli przez 8 godzin dziennie.

Ich rodzice bardzo często pracują i nie zawsze mogą sobie pozwolić, by zostać przez wakacje z dziećmi albo wysłać je na zorganizowany wypoczynek nad morze czy w góry – powiedział dla portalu poznan.pl  Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Dlatego chcemy zapewnić dzieciom moc atrakcji w Poznaniu. W organizację włączyły się poznańskie szkoły podstawowe oraz Centrum Kultury Zamek. Dzieciaki na pewno nie będą się nudzić 

Koszt pobytu dziecka na półkolonii to 440 zł, z czego rodzice będą płacić tylko 100 zł. Na organizację półkolonii dla dzieci z poznańskich podstawówek miasto zarezerwowało w tym roku milion zł. Inicjatorką pomysłu była poznańska radna Dominika Król.

Z oferty mogą skorzystać osoby, które rozliczają podatek w Poznaniu. Rekrutacje prowadzone są bezpośrednio przez szkoły podstawowe lub CK Zamek, a o przyjęciu dziecka na miejskie półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl