Zamykają Wartostradę. Na dobre rusza budowa Mostów Berdychowskich

1 grudnia wyłączony zostanie z ruchu górny odcinek Wartostrady pomiędzy okolicą mostu św. Rocha a parkiem Stare Koryto Warty. Jest to konieczne, bo rusza budowa Mostów Berdychowskich.

Rusza budowa Mostów Berdychowskich

– Berdychowo, Ostrów Tumski i Chwaliszewo połączą dwa mosty dla pieszych i rowerzystów. Pierwsze prace w terenie postępują, dlatego konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Piesi i rowerzyści będą mogli nadal korzystać z dolnego odcinka Wartostrady, tzn. bliżej brzegu rzeki. Ekipy budowlane zamontują specjalne tymczasowe schody w rejonie skrzyżowania ulic Za Groblą i Ewangelicką, które pozwolą również na sprowadzenie roweru lub wózka dla dzieci. Po zjeździe w rejonie mostu św. Rocha będą teraz poruszały pojazdy budowlane.

Zmiany w ruchu będą także po drugiej stronie rzeki. Ze względu na konieczność dojazdu do placu budowy na Ostrów Tumski, pojazdy wykonawcy będą miały możliwość przejazdu przez torowisko tramwajowe w rejonie przystanków „Katedra” (skręt w lewo z ul. Wyszyńskiego w ul. Wieżową). Pojazdy budowy będą też miały możliwość skrętu z ul. Kórnickiej na Wartostradę. W miarę postępu prac, kolejne zmiany w organizacji ruchu przewidziano także na ul. Wieżowej i Nowe Zagórze.

Jak wyglądają prace przy budowie Mostów Berdychowskich

Obecnie trwają przygotowania do budowy ścian szczelinowych w miejscach przyszłych podpór mostów. Przy skrzyżowaniu ul. Rychlewskiego i Berdychowo rozpoczęto prace związane z przebudową kolektora kanalizacji deszczowej.

Później ekipy budowlane będą pogłębiać i betonować ściany szczelinowe na Ostrowie Tumskim. Przebudowany będzie także kolektor kanalizacji oraz rozbabrany fragment Wartostrady na Chwaliszewie wraz z dokończeniem budowy platformy roboczej.

Czytaj także: Miesiąc utrudnień w ruchu na ważnym wiadukcie

Źródło: PIM

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl