Zamyka się jedna z filii Biblioteki Raczyńskich. Problem narastał tam już od wielu miesięcy

Od kilku miesięcy osoby niepełnosprawne oraz rodzice z dziećmi w wózkach napotykają trudności z dostępem do filii Biblioteki Raczyńskich znajdującej się w galerii Green Point. W związku z tym biblioteka postanowiła zamknąć tę placówkę do odwołania.

Biblioteka Raczyńskich Poznań

W zeszłym roku [TUTAJ] informowaliśmy o problemach związanych z dostępnością jednej z filii Biblioteki Raczyńskich w Green Poincie na Wildzie. Jeden z czytelników zgłaszał wtedy, że od pół roku nie działały tam schody ruchome, a z czasem zepsuła się również winda. Kilkakrotnie kontaktowaliśmy się w tej sprawie z administracją Biblioteki Raczyńskich. Dowiedzieliśmy się, że pomimo ich starań windy nikt nie naprawił. Przedstawiciele biblioteki poinformowali nas, że od dawna próbują skontaktować się z zarządcą budynku, niestety bezskutecznie.

– Od dłuższego czasu jesteśmy bezsilni. Wielokrotnie próbowaliśmy skontaktować się z administracją tego budynku. Niestety nieskutecznie. Nie odbierają naszych telefonów i sporadycznie odpisują e-maile. Sami nie możemy wykonać naprawy, ponieważ nie posiadamy odpowiedniego sprzętu i pozwoleń – poinformował dyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu.

Również my, jako redakcja, próbowaliśmy skontaktować się z administracją budynku. Niestety, nasze wysiłki okazały się bezskuteczne. Nikt nie odbierał od nas telefonów, ani nie odpowiedział na wysłane maile.

Ponownie pojawił się problem

Dzisiaj, 21 maja, filia Biblioteki Raczyńskich poinformowała, że biblioteka w galerii Green Point, o której pisaliśmy, będzie nieczynna. Wygląda na to, że problem nie został do tej pory rozwiązany. Dodatkowo, podobna sytuacja wystąpiła w innej filii 53e na Wildzie. Ją również zamknięto do odwołania z tego samego powodu (czytelnicy nie mogą się tam dostać z powodu awarii schodów ruchomych oraz windy).

– Przepraszamy za wszelkie trudności spowodowane zamknięciem. Mamy nadzieję, że winda i schody zostaną jak najszybciej naprawione i wkrótce znów będziemy mogli gościć was w wildeckich filiach – poinformowała Filia Wildecka Biblioteki Raczyńskich.

Czytaj także: Gniezno otrzyma pomoc od wojewody

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl