Zamiast iść do lasu, założą gogle VR. Zapłacili za to 3 miliony złotych

“Sięgnęliśmy po najnowsze technologie” – mówi Jarosław Bator z Nadleśnictwa Oborniki. Leśnicy chwalą się, że mają najnowocześniejsze w Polsce centrum edukacji leśnej. Można tam na przykład skorzystać z symulatora harwerstera.

ZABAWA I EDUKACJA

3 miliony złotych kosztowało wybudowanie wyjątkowego multimedialnego centrum edukacji leśnej w Obornikach. Młodzi leśnicy będą mogli tam bawić się w łapanie strumieni światła w procesie fotosyntezy, czy zobaczyć, jak drzewa transportują wodę w pniach. Centrum umożliwia pracę w goglach wirtualnej rzeczywistości.

SYMULATOR PILARKI

Co więcej, znajduje się tam jedyny w Polsce symulator harwestera i pilarki oraz profesjonalny sprzęt szkoleniowy dla operatorów. W centrum znajduje się wiele ekspozycji, z czego 13 zostało wykonanych z drewna w taki sposób, aby w pełni pokazać potencjał tego surowca. Przy każdym ze stoisk można zdobyć wiedzę, a jednocześnie dobrze się bawić.

KIEDY ODWIEDZIĆ?

Przede wszystkim jednak leśnicy chcą pokazać, jak rozsądnie i oszczędnie korzystać z zasobów natury. Aby odwiedzić centrum, należy najpierw skontaktować się z nadleśnictwem w Obornikach. Można to zrobić od poniedziałku do soboty. Projekt został w całości sfinansowany przez środki pochodzące z Unii Europejskiej.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl