Zamiast do Egiptu poleciał … na izbę wytrzeźwień

Pobytem w izbie wytrzeźwień zakończył się dla jednego z pasażerów wakacyjny lot do Egiptu. Na prośbę kapitana statku, wobec pijanego mężczyzny oraz jego awanturującego się kolegi musieli interweniować funkcjonariusze Straży Granicznej.

W ostatnią sobotę 14 stycznia funkcjonariusze straży granicznej z poznańskiej Ławicy zostali poproszeni przez kapitana samolotu lecącego do Egiptu o interwencje. Powodem interwencji było zachowanie dwóch 40-latków, którzy jak poinformował kapitan zachowywali się głośno, używali wulgarnych słów oraz spożywali wniesiony na pokład alkohol.

Z uwagi na to, iż jeden z mężczyzn był w stanie upojenia alkoholowego na miejsce wezwano patrol policji, który przewiózł mężczyznę na izbę wytrzeźwień. Przeprowadzone tam badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie 2,4 promila. Polak nie odleciał na wakacje, a dodatkowo za popełnione wykroczenie grozi mu 500 zł kary grzywny – informuje mjr SG Joanna Konieczniak rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jego kolega, zaraz po wyprowadzeniu go z samolotu za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl