Materiał partnera

Załóż biznes. Miasto cię wesprze

Stary Rynek, plac Bernardyński i ulica Królowej Jadwigi – w tych miejscach osoby myślące o założeniu swojego biznesu lub o jego rozwoju mogą wynająć lokal użytkowy od Miasta. Atutem nieruchomości jest nie tylko ich lokalizacja. Większość z nich znajduje się w świeżo wyremontowanych kamienicach. Aukcje rozpoczną się 25 kwietnia.

W kwietniowej ofercie Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych przygotował osiem nieruchomości. Spośród nich pięć znajduje się przy ul. Królowej Jadwigi 52 i 54, kolejne dwie na placu Bernardyńskim 4, a jedna na Starym Rynku. Najmniejszy lokal ma 16 metrów kwadratowych, największy zaś 142.

Wyjątkowo atrakcyjny jest lokal znajdujący się na Starym Rynku. Mieści  się w zespole domków budniczych, które stanowią jeden z ważniejszych punktów turystycznych Poznania – licznie odwiedzany przez mieszkańców i gości z innych miast oraz zza granicy.  Nieruchomość jest przystosowana do działalności gastronomicznej – kawiarni. 

Dwa lokale na placu Bernardyńskim znajdują się w zmodernizowanej kamienicy, która została oddana do użytku tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Równie atrakcyjne są nieruchomości przy ul. Królowej Jadwigi, które mieszczą się w bliskim sąsiedztwie Starego Browaru oraz ul. Półwiejskiej – miejsc, w których codziennie można spotkać tłumy poznaniaków.

Oprócz atrakcyjnych lokalizacji, współpraca z ZKZL to dla przedsiębiorcy także zysk w postaci stabilnego partnera w wynajmie, który posiada wiele rozwiązań systemowych wspomagających działalność najemców. W ostatnich latach spółka wielokrotnie wspierała przedsiębiorców miejskich lokali, zarówno w czasie pandemii COVID-19, jak i podczas remontów poznańskich ulic, oferując niższy czynsz. Stabilność podpisanej umowy jest z pewnością istotna dla wszystkich, którzy planują rozpocząć lub kontynuować działalność gospodarczą w Poznaniu. 

Aukcja najmu rozpocznie się 25 kwietnia o godzinie 12:00 na: www.aukcjelokali.pl.  Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na wspomnianej  stronie internetowej i wpłata wadium określonego indywidualnie do każdej nieruchomości do 24 kwietnia. Wszystkie lokale można wcześniej obejrzeć, po uprzednim kontakcie z administratorem. 

fot. UM Poznania

Czytaj też: „Zielona Rzeka” na MTP już otwarta [zdjęcia]

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl