Zagraniczny klub chce wykupić Skórasia. Dołączy do kolegi z kadry?

Klub był zainteresowany zakupem Skórasia jeszcze przed mundialem. Lechowi miał przedstawić ofertę opiewającą na 3,5 miliona euro, choć po mundialu cena może wzrosnąć. Już w styczniu skrzydłowy może przenieść się do nowego pracodawcy i dołączyć do kolegi z reprezentacji.

KONTRAKT DO 2026 ROKU

Jeszcze we wrześniu informowaliśmy o tym, że Michał Skóraś postanowił przedłużyć umowę z Lechem Poznań. 22-letni skrzydłowy związał się z Kolejorzem umową obowiązującą do czerwca 2026 roku. Teraz jednak, po tym, jak zaliczył fenomenalny start sezonu, jego przyszłość w klubie nie jest wcale taka pewna. Pojawił się klub zainteresowany usługami piłkarza.

ŻYCIOWA FORMA

Nic dziwnego, że Skóraś jest pod lupą zagranicznych zespołów. W obecnym sezonie rozegrał 15 meczów w Ekstraklasie, w których strzelił 4 bramki i zaliczył asystę. Dobrze prezentuje się również w lidze Konferencji, w której w 6 spotkaniach zaliczył również 4 trafienia i ostatnie podanie. 3 z tych goli strzelił przeciwko Villarrealowi, co przyczyniło się do awansu Kolejorza. Pomógł również drużynie w eliminacjach do tych rozgrywek, gdzie strzelił kolejne dwa gole i dołożył asystę.

PRZEJDZIE DO WŁOCH?

Teraz jak podaje Il Resto del Carlino, ofertę za Skórasia złożyć ma zespół włoskiej Serie A Bologna. Kwota ma opiewać nawet na 3,5 miliona euro. Jak jednak informują dziennikarze, zainteresowanie zawodnikiem pojawiło się jeszcze przed Mistrzostwami Świata, więc cena może niebawem wzrosnąć. W Bologni występuje aktualnie inny Polak, który również pojechał na mundial. To Łukasz Skorupski, który w tym sezonie wystąpił we wszystkich 15 meczach ligowych.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl