Wielkopolska

Zaginiona 73-latka błąkała się po lasach. Wiemy kto ją odnalazł

73-letnia kobieta z powiatu międzyrzeckiego, która zaginęła kilka dni temu, została odnaleziona przez wielkopolskich policjantów. Ponad dobę błąkała się po lasach. Była zziębnięta i przemoczona. Funkcjonariusze przekazali ją rodzinie.

Zaginiona 73-latka

Kobieta wyszła z domu w sobotę, 18 grudnia, na spacer. Bardzo długo z niego nie wracała. Nie skontaktowała się również z rodziną.

Następnego dnia, popołudniu, dyżurny komendy policji w Międzychodzie otrzymał zgłoszenie od mieszkańców wsi Góra (pow. międzychodzki). Poinformowali oni funkcjonariuszy, że niedaleko leśniczówki zauważyli starszą kobietę, która wydawała się zagubiona i zdezorientowana.

Po otrzymaniu zgłoszenia sierakowscy policjanci natychmiast udali się na miejsce. Po przybyciu na teren leśniczówki ustalili, że kobieta jest poszukiwana przez funkcjonariuszy z sąsiedniego województwa.

-73-latka była zziębnięta i przemoczona. Całą dobę błądziła w lasach. Nie była w stanie logicznie wytłumaczyć, co się z nią działo. Otrzymała jedzenie oraz ubrania na zmianę – poinformowali mundurowi z Międzychódu.

Sierakowscy policjanci przekazali ją pod opiekę rodzinie. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. 

Zaginiona 73-latka błąkała się po lasach
Zaginiona 73-latka błąkała się po lasach / fot. KPP Międzychód

Czytaj także: Groźny przestępca zatrzymany w Wielkopolsce

Źródło: KPP Międzychód

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl