Zadyma na stadionie – podsumowanie prokuratury

29 osób zatrzymano, straty na stadionie oszacowano na 30 tys. złotych. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Prokuratura tak pisze o zarzutach, które postawiła kibolom

Wtargnięcia na murawę boiska oraz wtargnięcia na murawę używając elementów odzieży mających utrudnić identyfikację) przy przyjęciu, iż sprawcy dopuścili się występku o charakterze chuligańskim. Ponadto podejrzanemu, który podczas zajścia rzucił w policjanta elementem ogrodzenia, powodując u pokrzywdzonego obrażenia ciała, przedstawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza Policji – pisze Prokuratura Okręgowa

Wobec trzech podejrzanych tj. Jarosława J., Mikołaja N. i Piotra K. Sąd Rejonowy Poznań – Grunwald i Jeżyce w Poznaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W stosunku do pozostałych 26 osób zastosowano wolnościowe zapobiegawcze w postaci: dozoru Policji z obowiązkiem stawiennictwa we wskazanej jednostce z częstotliwością od 5 do 7 razy w tygodniu, poręczeń majątkowych w kwotach od 5.000 zł do 10.000 zł oraz zakazów udziału w imprezach masowych – meczach piłki nożnej.

Nadto, w toku postępowania przeprowadzono przeszukania pomieszczeń technicznych i gospodarczych stadionu INEA udostępnianych przez zarządcę obiektu kibicom, przesłuchano świadków, zabezpieczono dokumentacje związana z organizacja meczu w dniu 21 maja 2018r. Straty poniesione na skutek zniszczenia trybuny oraz murawy boiska oszacowano na kwotę ponad 30.000 zł.

Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie nadal trwa.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl