Tylko u nas

Zachwyciła niegdyś Czesława Niemena. Zagra koncert w Poznaniu

W Poznaniu odbędzie się koncert, na którym wystąpi utalentowana piosenkarka Farida oraz laureaci warsztatów wokalnych. Wyjątkowe połączenie doświadczenia artystycznego i świeżości młodych talentów to okazja dla miłośników muzyki.

Koncert odbędzie się 19 listopada o godz. 18 w WTC przy ul. Bukowskiej 12. Główną gwiazdą będzie Farida. Zdolna piosenkarka, kompozytorka i wykonawczyni, emanuje nie tylko niesamowitym głosem, ale także niezwykłą charyzmą. Urodzona w Katanii pod koniec lat 40. XX wieku, Farida od zawsze marzyła o śpiewaniu. Pierwsze kroki na scenie stawiała pod pseudonimem Ketty Gangi, zdobywając uwagę środowiska muzycznego. Debiutowała w 1966 roku na Festiwalu Nieznanych w Ariccia, zaskakując publiczność siłą interpretacji i wyjątkowymi walorami wokalnymi.

Farida i Czesław Niemen

Farida weszła do historii muzyki jako wielka miłość Czesława Niemena. Ich drogi skrzyżowały się na festiwalu Cantagiro w 1970 roku, gdzie Niemen, zachwycony jej występem, zaprosił ją na festiwal w Sopocie. To wydarzenie zainaugurowało nie tylko artystyczną współpracę, ale również ich prywatną historię.

Mimo zakochania się, różnice kulturowe i odległość przeszkodziły parze w byciu razem. Związek Faridy i Niemena rozpadł się pod koniec lat 70., ale pozostali przyjaciółmi. W czasie koncertu w Poznaniu, artystka, oddając hołd swojemu wielkiemu przyjacielowi, wykonała jego piosenki, a także Jacquesa Brella i Charlesa Aznavoura.

Wejściówki na koncert

Warto zaznaczyć, że wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak konieczne jest posiadanie zaproszenia. Zaproszenia można odebrać w Jeżyckim Centrum Kultury, ul. Jackowskiego 5-7 w Poznaniu. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto spieszyć się z rezerwacją.

Dla naszych czytelników mamy 20 wejściówek. Wystarczy na adres kontakt@wpoznaniu.pl wysłać maila, podając swoje imię i nazwisko. Darmowy bilet na wydarzenie, będzie można odebrać tuż, przed koncertem podając swoje nazwisko. O przyznaniu wejściówek decyduje kolejność zgłoszeń. Jeden mail, to jedna wejściówka.

Koncert Faridy i Młodych Zdolnych i Mistrzów został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj też: Weterani poznańskiej rap sceny pogodzili się po 7 latach. „Kilka lat przerabialiśmy odrzucenie i gorycz”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl