Zabiła 3-letnią córkę. Biegli: działała z wyjątkowym okrucieństwem. Jest wyrok

Sąd wydał wyrok w sprawie Magdaleny C., która w maju 2021 roku w kamienicy przy ulicy Winklera w Poznaniu zabiła swoją 3-letnią córkę. Biegli stwierdzili, że kobieta działała z wyjątkowym okrucieństwem i zaplanowała swoje działania.

3 CIOSY KUCHENNYM NOŻEM

Do zbrodni doszło 4 maja 2021 roku w kamienicy przy ulicy Winklera w Poznaniu. Śledczy postawili Magdalenie C. zarzut zabójstwa swojej 3-letniej córki Zuzi. Kobieta najpierw dusiła dziewczynkę, a później zadała jej 3 ciosy w okolice serca nożem kuchennym. Zaraz po tym kobieta zadzwoniła do znajomego. Powiedziała mu o tym, co zrobiła. Dziewczynka została przetransportowana do szpitala im. Karola Jonschera, gdzie zmarła podczas operacji.

NIE MOGŁA SIĘ ZABIĆ

Magdalena C. podczas przesłuchań wyznała, że przyznaje się czynu, ale nie do winy. Jak się okazało, planowała ona rozszerzone samobójstwo. Zaraz po zabiciu córki miała połknąć truciznę. Nie była jednak do tego zdolna. Kobieta cierpiała na depresję, mieszkała z matką i nie miała pracy. Biegli stwierdzili, że działała ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a także “w sposób przemyślany i wcześniej zaplanowany”.

WYROK

Magdalena C. została skazana na dożywotnią karę więzienia. Kobieta nie będzie mogła warunkowo wyjść z więzienia wcześniej niż po odbyciu 50 lat orzeczonej kary. Sąd pozbawił ją także praw publicznych na okres 10 lat.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl