Zabił kobietę wyprzedzając. Trafił do aresztu

Wyprzedzając zderzył się czołowo z innym osobowym samochodem i zabił jadącą nim kobietę. Sprawca wypadku trafił do aresztu, w więzieniu może spędzić 8 lat.

Do wypadku doszło w powiecie wągrowieckim. Mężczyzna jadący osobowym autem wyprzedzał kilka samochodów, nie zdążył zjechać i uderzył w jadące z naprzeciwka auto. Kobieta, która nim kierowała – zmarła, a pasażerowie w ciężkim stanie trafili do szpitala.

Kierujący pojazdem Mazda CX5 podejrzany jest o to, że nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym . Mężczyzna podczas wykonywania manewru wyprzedzania ciągu pojazdów miał pozbawić się możliwości oceny, czy sytuacja na drodze pozwala na bezpieczne jego wykonanie. W skutek czego doszło do czołowego zderzenia z Seatem Cordoba – relacjonuje wągrowiecka policja

Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla sprawcy wypadku. Grozi mu 8 lat więzienia. Teraz trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policja podkreśla, że najwięcej zdarzeń drogowych powodują mężczyźni w wieku 18-24 lata i 40-59 lat. W samym powiecie wągrowieckim do marca policjanci zatrzymali 19 praw jazdy osobom, które przekroczyły prędkość o ponad 50 km/h.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl