Zabawy i darmowe badania. Kolejna odsłona akcji „Poznań w formie” [ZDJĘCIA]

W sobotę, 20 maja na Cytadeli odbyła się druga edycja akcji „Poznań w formie”. Podczas niej promowano zdrowy i aktywny tryb życia, a także edukację ekologiczną. Nie zabrakło też atrakcji z myślą o najmłodszych.

„Poznań w formie” to cykl prozdrowotnych, proekologicznych i międzypokoleniowych pikników poruszających tematykę zdrowego życia w mieście. Jego organizatorem jest Grupa MTP, która przygotowała wiele atrakcji m.in. spektakle, gry i zabawy.

Liczne atrakcje

W Strefie Rodzinnej Rozrywki na dzieci czekały m.in. zabawy z chustą i gumą animacyjną, przeciąganie liny, skoki w workach. Była też wielka eko-gra i tańce animacyjne z pomponami. Centrum Sztuki Dziecka, organizator 24. Biennale Sztuki dla Dziecka, przygotowało warsztaty plastyczne pt. „Wiatraki, nie-wiatraki”.

Organizatorzy nie zapomnieli też o strefie zdrowia, gdzie można było zbadać słuch, wzrok, a także stan swoich kości, by poznać ryzyko osteoporozy. Na stoiskach Uniwersytetu Przyrodniczego można było sprawdzić poziom cukru, ciśnienie i profil lipidowy, a także dowiedzieć się więcej o zasadach prawidłowej diety. Możliwe było też wykonanie pomiaru składu procentowego ciała, sprawdzenie swojej wagi i wzrostu, a także uzyskać porady żywieniowe.

Specjaliści z Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych podpowiadali też, jak postępować w przypadku ukąszenia przez kleszcza. Z kolei na stoisku sanepidu można było zbadać zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Zobacz też: Akcja „Poznań w formie” ruszyła

Źródło: Poznań w formie

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl