Za przejazd A2 zapłacisz bezdotykowo

Od początku września kierowcy korzystający z Autostrady Wielkopolskiej, koncesyjnego odcinka autostrady A2, mogą płacić za przejazd za pomocą zewnętrznych terminali płatniczych, bez konieczności podawania karty bankowej kasjerowi.

Właśnie zakończono montaż ponad 30 takich terminali na ścianach budek kasjerskich na Placach Poboru Opłat w Lądku, Nagradowicach, Gołuskach i Tarnawie oraz na Stacjach Poboru Opłat w Jordanowie i Buku.

– Spółka Autostrada Wielkopolska zdecydowała się na montaż zewnętrznych terminali do płatności
zbliżeniowych w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne kierowców i pracowników PPO, a także w celu
usprawnienia i przyspieszenia procesu dokonywania płatności. To ważne, aby w czasie nieustającego zagrożenia koronawirusem stworzyć jak najwięcej okazji do zachowania bezpiecznego dystansu między uczestnikami ruchu.– mówi Anna Ciamciak, rzeczniczka prasowa spółki Autostrada Wielkopolska S.A.

Dzięki terminalom zewnętrznym kierowca podróżujący Autostradą Wielkopolską może dokonać płatności
zbliżeniowo i po odebraniu paragonu pojechać w dalszą drogę.

– Od marca, czyli wybuchu pandemii, kierowcy mogą dokonać opłaty zbliżeniowo na wszystkich 65 pasach
kasowych autostrady A2, dotychczas jednak terminal podawała klientowi kasjerka. Teraz nasi klienci będą mogli zrobić to niejako bezobsługowo. Wystarczy, że podjadą do okienka wyposażonego w terminal zewnętrzny, zbliżą kartę płatniczą lub telefon do czytnika kart bankowych i gotowe. – mówi Renata Rychlewska, rzeczniczka prasowa spółki Autostrada Eksploatacja – 32 zewnętrzne terminale bankowe zamontowane zostały na 4 lub 5 wewnętrznych pasach kasowych, dlatego też, jeśli kierowcy chcą wybrać taką metodę płatności muszą pamiętać, by na Placach Poboru Opłat wybierać te właśnie pasy – dodaje.

Zewnętrzne terminale płatnicze zostały zainstalowane w Punktach Poboru Opłat głównie na pasach, z których najczęściej korzystają kierowcy samochodów osobowych. Dodatkowo urządzenia zainstalowano także na niektórych Stacjach Poboru Opłat (SPO) – SPO Jordanowo i SPO Buk. Kierowcy cały czas mogą także korzystać z terminali zbliżeniowych podawane przez kasjerów. W obu przypadkach płatność nie wymaga potwierdzenia kodem PIN, co jest niezmiernie ważne z punktu widzenia zachowania reżimu sanitarnego.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl