Za darmo zaparkujesz przy szpitalu. ZDM wyznaczył bezpłatne koperty dla pacjentów

Trzy koperty, na których można bezpłatnie parkować do 15 minut zostały wyznaczone na ul. Jarochowskiego przy wejściu do szpitala.

Mają one służyć osobom, które przywożą pacjentów lub odbierają bliskich z poradni albo szpitala Świętej Rodziny – tłumaczy ZDM. Koperty wyznaczone zostały przy ulicy i nie są objęte płatnością tak jak sąsiednie miejsca w strefie płatnego parkowania (SPP) na Łazarzu. Jednak bezpłatnie można na nich parkować tylko do 15 minut, a następnie miejsce powinno zostać zwolnione – tak by mogli zatrzymać się na nim kolejni kierowcy.

Nad tym, by nie został przekroczony czas postoju czuwają kamery. W przypadku zatrzymania się na dłużej niż kwadrans sygnał informujący o takim fakcie wysyłany jest do najbliższego kontrolera strefy płatnego parkowania, który wystawi wezwanie za przekroczenia czasu postoju w SPP.

Podobne rozwiązania funkcjonują od ponad roku przy szpitalach na ulicach Długiej i Garbary. Tak dobrze się sprawdziły, że rozwiązanie zostało także wprowadzone na Łazarzu

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl