Z Poznania do Bałtyku. Poznańscy kajakarze dali z siebie wszystko i dotarli na miejsce. A to wszystko w szczytnym celu

Tydzień temu trzech kajakarzy wyruszyło w niezwykłą podróż z Poznania do wybrzeży Bałtyku, aby wesprzeć szczytną inicjatywę. Mimo trudnej trasy i licznych przeciwności, nie zrezygnowali i ostatecznie osiągnęli swój cel.

Wyprawy kajakowe Poznań

W niedzielę, 5 maja, trzech kajakarzy z Poznania wyruszyło w długą podróż rzekami w kierunku Morza Bałtyckiego. Ich celem było zwrócenie uwagi na rosnący problem samotności wśród osób starszych oraz zebranie funduszy na organizację jednodniowych wycieczek dla podopiecznych stowarzyszenia „Mali Bracia Ubogich”.

Podczas wyprawy kajakarzom towarzyszyły złe warunki pogodowe oraz duże fale. Jeden z nich musiał zrezygnować. Jednak pozostała dwójka nie poddała się i po tygodniu zmagań, 12 maja osiągnęli swój cel.

Symbolika wyprawy

Ta wyprawa to symboliczne przypomnienie, że warto się zatrzymać i zastanowić nad tym, jak możemy pomóc osobom starszym w naszych społecznościach. Kajakarze chcą pokazać, że choć każdy z nas ma swoje codzienne troski i zadania, możemy znaleźć czas, by zaangażować się w życie seniorów i okazać im trochę ciepła i uwagi.

Kajakarze podkreślają, że choć wydaje nam się, że dbamy o naszych bliskich, życie często toczy się w zawrotnym tempie. Przez to starsze osoby często pozostają w cieniu naszej uwagi. Samotność i izolacja społeczna to problemy, które dotykają coraz większej liczby seniorów. Wiele osób starszych czuje się zapomnianych przez swoje rodziny, które są zbyt zajęte pracą i codziennymi obowiązkami.

Czytaj także: PKP sprzedaje mieszkania za pół darmo. Ceny lokali zaczynają się już od 17 tys złotych

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl