Z kibicami, ale bez goli

Lech Poznań tylko zremisował u siebie z Pogonią Szczecin. Na trybuny po dłuższej przerwie mogli wejść kibice. Niestety goli nie zobaczyli.

Lech Poznań nie powtórzył wyczynu z 29. kolejki PKO Ekstraklasy, kiedy przy Bułgarskiej rozniósł Pogoń Szczecin 4:0. Tym razem mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W pierwszej połowie lepiej spisywali się goście, w drugiej gospodarze i remis można uznać za sprawiedliwy wynik.

To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu. W pierwszej połowie graliśmy trochę za wolno, byliśmy za daleko od przeciwnika. Po zmianie stron wyglądało to lepiej, ale podsumowując – było to spotkanie na remis. Nie było wiele okazji z jednej i z drugiej strony. Spodziewaliśmy się więcej po ostatnim spotkaniu obu drużyn, ale — podkreślałem to wcześniej — że nie będzie to takie starcie jak ostatnio. Pogoń była dobrze zorganizowana w defensywie, mieliśmy trochę kłopotów ze sforsowaniem ich linii obrony — Dariusz Żuraw, trener Lecha Poznań.

Był to pierwszy mecz w Poznaniu po wznowieniu rozgrywek, na który mogli wejść kibice; na trybunach zasiadło ich 5113. Po 32 kolejkach Lech jest na trzecim miejscu i ma 53 punkty – tyle, co drugi Piast. Na pierwszym miejscu tabeli Lotto Ekstraklasy jest Legia Warszawa z dorobkiem 64 punktów. Następny mecz Lech Poznań zagra w niedzielę we Wrocławiu, gdzie zmierzy się z miejscowym Śląskiem.