Artyści Poznania

XI koncert UAM Charytatywnie – Jednym głosem z wolną Ukrainą (zobacz zdjęcia)

Po trzech latach wrócił akademicki koncert UAM Charytatywnie. Specjalna XI edycja koncertu powstała z myślą o mieszkańcach Ukrainy, w tym roku za pomocą datków można było wesprzeć osierocone oraz chore dzieci w Ukrainie. 

Organizatorzy wydarzenia zaprosili do współpracy zarówno pracowników i studentów UAM, jak i dobrze znanych na polskiej scenie muzyków.Koncert rozpoczął się od wystąpienia Orkiestry Kameralnej UAM, na scenie swojego głosu użyczyli również poznański muzyk Świernalis, znana wszystkim Małgorzata Ostrowska, Czesław Mozil czy Katarzyna Groniec. Nie zabrakło również ukraińskich wykonawców jak Artem Voronov czy Larysa Vasiuchenko. Artyści występowali zarówno ze swoimi autorskimi utworami jak i coverami, w repertuarze znalazły się między innymi utwory kultowego zespołu Republika. W międzyczasie zainteresowani mogli wziąć udział w specjalnych licytacjach z których dochód zostanie przeznaczony na akcje pomocowe dla Ukrainy.

Koncert został zorganizowany dzięki Wydziałowi Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Stowarzyszenia Warto Razem. Ta niesamowita inicjatywa pozwoliła połączyć polskich i ukraińskich artystów.

Fot. Zuzanna Grzegorzewska

Zuzanna Grzegorzewska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl