Wzdłuż ulicy Krzywoustego staną ekrany akustyczne. Budowa rusza w przyszłym tygodniu

Miasto postawi 600-metrową instalację pomiędzy ulica Bolesława Krzywoustego a osiedlami Jagiellońskim i Oświecenia na poznańskich Ratajach. Ekrany mają chronić mieszkańców przed hałasem.

Poznańskie Inwestycje Miejskie w poniedziałek rozpoczną prace na ulicy Bolesława Krzywoustego. W trakcie pierwszej części budowy utrudnienia będą dotyczyć tylko rowerzystów. Pod koniec września nastąpi zmiana organizacji ruchu, która wpłynie również na kierowców. Pracownicy budowy będą okresowo zamykać odcinki o długości około 100 metrów.

Ekrany akustyczne będą miały wysokość czterech metrów i staną na długości 600 metrów pomiędzy Rondem Rataje a barierą dźwiękochłonną, która już znajduje się wzdłuż estakady Katowickiej. Instalacja będzie częściowo nieprzeźroczysta.

hotel dla psów w Poznaniu

Elementy konstrukcyjne wykonane zostaną w kolorach naturalnych materiałów, a wypełnienia w odcieniach szarości. Kolorystyka została dobrana tak, by była spójna z otoczeniem. – czytamy w komunikacie na stronie miasta.

Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał tego roku. Poznańskie Inwestycje Miejskie będą z wyprzedzeniem informować o planowanych utrudnieniach.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl