Wystawa ludzkich ciał znów w Poznaniu. Potrwa do stycznia

Wystawa „Body Worlds” po 5 latach wraca do Poznania z zupełnie nową ekspozycją. Będzie można ją odwiedzać od 7 października do 15 stycznia 2023 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Krąg życia

Już niedługo w Hali nr 1 na MTP będzie można obejrzeć wystawę twórcy metody plastynacji dr Gunthera von Hagensa – „Body Worlds”. Po 5 latach poznaniacy zobaczą ekspozycję pt. „The Cycle of Life” i poznają zmiany zachodzące w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia.

Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwala odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu – informują organizatorzy wystawy. 

hotel dla psów w Poznaniu

160 eksponatów

Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie, a jest ich ponad 160, są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. Odpowiedzialna za treść wystawy, kurator dr. Angelina Whalley, stwierdza że, kluczem do sukcesu Body Worlds jest to, że wystawa głęboko zmienia nasze spojrzenie na nas samych. Pokazuje jak zmienia się nasze ciało i jak to, co robimy, wpływa na jego stan.

Do stycznia 2023 roku

Wystawa jest idealną okazją dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, by poznać ludzkie ciało nie tylko z podręcznika do biologii. Zachęca ich, by wiedzę podręcznikową przenieśli w praktyczną naukę anatomii. „Body Worlds” można odwiedzać od 7 października do 15 stycznia 2023 roku, na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

 

 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl