Wyremontuj i zamieszkaj. Rusza nowa edycja programu ZKZL

Trzynaście mieszkań znajdzie swoich nowych lokatorów w ramach tegorocznej edycji programu „Mieszkanie do remontu”. Jak zdobyć taki lokal? Trzeba go sobie najpierw wyremontować.

Ceny mieszkań idą w górę i nie wszystkich stać na zakup własnego lokalu. Tym, którzy mają z tym problem, wychodzi naprzeciw Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Jak zdobyć dach nad głową w ramach tegorocznego projektu?

Najpierw trzeba wybrać lokal, w którym chcemy zamieszkać. W tym roku ZKZL oferuje trzynaście mieszkań o powierzchni od 22 aż do 134 m kw. Wybierać można pomiędzy lokalami w centrum miasta np. przy ul. Krakowskiej czy na Starym Rynku a takimi nieco bardziej od niego oddalonymi np. przy ul. Gruszkowej czy Wybickiego.

Ważne, by móc udokumentować, że nie mamy zdolności kredytowej, by kupić mieszkanie na raty, przy jednoczesnym braku możliwości finansowych na wynajem na rynku komercyjnym. Program kierowany jest także do rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej liczby punktów, by ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne.

Warunkiem otrzymania mieszkania jest zobowiązanie się do wyremontowania go w ciągu pół roku lub roku w przypadku adaptacji strychu. By ułatwić inwestycję, na jej czas trwania ZKZL zwolni najemców z czynszu. Po zakończeniu prac podpisze z nimi umowę najmu na czas nieokreślony.

W zeszłym roku w ten sposób swoich nowych lokatorów znalazło aż pięćdziesiąt mieszkań.

By zobaczyć lokal, należy wcześniej się zarejestrować. Jest na to czas do 19 lutego. Zrobimy to poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL.

Zainteresowani udziałem w programie mogą składać wnioski na maksymalnie trzy mieszkania do 29 lutego poprzez stronę ZKZL. Link do niej znajduje się tutaj.

Zobacz też: Na te mosty czekają piesi i rowerzyści

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl