1 osoba nie żyje, 4 ranne – wypadek na A2

Na 195 km autostrady A2 na nitce w kierunku Świecka doszło do zderzenia się 4 samochodów. Jedna osoba nie żyje. Są ranni. Droga jest zablokowana. 

Do wypadku doszło chwilę po godzinie 8 rano na 195 km autostrady w kierunku Świecka. Na stojące w korku samochody najechała rozpędzona ciężarówka na ukraińskich tablicach, którą prowadził 46-letni mężczyzna. Tir uderzył w tył innej naczepy ciężarówki. Ta pod naporem siły uderzenia sprasowała stojący przed nim samochód osobowy, który wbił się w tył naczepy kolejnego tira.

fot. wypadek na A2/poznews.pl

46-letni ukrainiec, który był kierowcą tira poniósł śmierć na miejscu. Strażacy musieli użyć nożyc do cięcia metalu aby wyciągnąć ciało kierowcy ze zmiażdżonej kabiny. Poważne ranne zostały cztery osoby, które jechały osobówką. Dwójka dzieci w wieku 12 i 14 lat trafiła wraz z rodzicami do szpitali w Poznaniu. Lekarze ich stan określają jako poważny, ale stabilny.

Wyniku wypadku droga z Wrześni do Poznania została zablokowana a auta stanęły w korku. Policjanci zorganizowali objazdy . W Wrześni auta jadące autostradę kierowali na drogę nr 92 i dalej na drogę S5. Aby pomóc kierowcom, którzy stanęli w korku policja zaczęła „wyprowadzać” auta zamkniętą nitką do najbliższego zjazdu z autostrady.

Usuwanie rozbitych samochodów z drogi trwało kilka godzin. Ruch na odcinku autostrady A2 z Wrześni do Poznania został przywrócony dopiero przed godzinie 18:00.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl