Wypadek w Puszczykowie – jest śledztwo. Co grozi kierowcy?

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku na przejeździe kolejowym w Puszczykowie, gdzie zderzyła się karetka pogotowia z pociągiem. Kierowcy karetki grożą lata więzienia. 

W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby znajdujące się w karetce. Byli to 30 letni lekarz pogotowia ratunkowego i 42 letni ratownik medyczny. Kierowca karetki z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – relacjonuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

To kierowca karetki może teraz odpowiedzieć za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Kara za to przestępstwo jest dość surowa.

Kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie – podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – mówią przepisy

Nie wiadomo jednak, jak dokładnie śledczy sklasyfikują to zdarzenie. Nieoficjalnie jednak mówi się właśnie o zarzucie katastrofy w ruchu lądowym.

Obecnie śledczy zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia i przesłuchują świadków.

Na poniedziałek zaplanowano sekcję zwłok ofiar wypadku.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl