Wypadek tramwajowy na ul. Grunwaldzkiej. Są poszkodowani

Trzy tramwaje zderzyły się na ulicy Grunwaldzkiej na wysokości ulicy Węgorka. Mocno poszkodowany jest motorniczy trzynastki. Strażacy musieli użyć specjalnych nożyc, aby wydobyć go z kabiny. Przerwa w kursowaniu tramwajów może potrwać kilka godzin.

Do wypadku doszło chwilę po godzinie 16:00. Na stojącą w tramwajowym korku jedynkę, najechała szóstka a na nią tramwaj liniowy nr 13. Kilkunastu pasażerów zostało rannych. Najpoważniej ranny jest motorniczy trzynastki. Strażacy musieli użyć specjalnych nożyc do cięcia metalu, aby wyciągnąć poszkodowanego z kabiny motorniczego.

Ruch tramwajowy w tym miejscu został wstrzymany. Wyłączono prąd w trakcji. Nie kursują tramwaje z Junikowa i na Junikowo. Na Grunwaldzkiej ze względu na wypadek, jeździ komunikacja zastępcza. Problem z ruchem tramwajów może potrwać kilka godzin.

AKTUALIZACJA

W szpitalach jest już dziesięciu pasażerów, którzy ucierpieli w karambolu. Udało się wydostać z kabiny motorniczego, który także trafił do szpitala. MPK ostrzega, że liczba poszkodowanych może wzrosnąć.

 

DÓŁ ART

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl