Wyniki wyborów. Oni pojadą do Brukseli z Wielkopolski

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła ostateczne listy kandydatów, którzy zdobyli mandat we wczorajszych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dzięki głosom wielkopolskich wyborców, do Brukseli pojedzie szóstka polityków i polityczek.

Wyniki wyborów w Wielkopolsce

Dzięki zwycięstwu w przeprowadzonych 9 czerwca wyborach do Parlamentu Europejskiego, najwięcej mandatów w całej Polsce zdobyli przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. Podobnie sytuacja wygląda w naszym regionie. Z Wielkopolski do Brukseli pojedzie była premier, Ewa Kopacz, na którą zagłosowało 187 866 osób, a także Michał Wawrykiewicz, którego poparło 119 068 wyborców.

Ponadto, o interesy Wielkopolan ma dbać była ministra rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg z Prawa i Sprawiedliwości (115 670 głosów)

Wyniki wyborów
Marlena Maląg / fot. Łukasz Gdak

Wyborców, którzy są sceptyczni wobec idei zjednoczonej Europy, będzie reprezentowała w Unii Europejskiej Anna Bryłka z Konfederacji (111 420 głosów).

Wyniki wyborów
Anna Bryłka / fot. Łukasz Gdak

Z Lewicy do Europarlamentu dostała się Sekretarz stanu w ministerstwie kultury i dziedzictwa narodowego Polski, Joanna Scheuring-Wielgus (57 669 głosów)

Wyniki wyborów

Ostatnim europosłem z Wielkopolski będzie Krzysztof Hetman z Trzeciej Drogi (44 937 głosów).

Wyniki wyborów
Krzysztof Hetman / fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: Oficjalne wyniki wyborów. Minimalne zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej. Zaskoczenie na 3. miejscu

Źródło: PKW

Mateusz Witczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl