Wyjątkowe, sylwestrowe kreacje… podczas biegu wokół Jeziora Maltańskiego

Już za chwilę, w ostatnią sobotę tego roku, na poznańskiej Malcie spotkają się uczestnicy 38. Biegu Sylwestrowego im. Ryszarda Burgiela. Przebiegną jedno lub dwa okrążenia wokół jeziora i spotkają się na mecie, by odebrać pamiątkowe nagrody. Organizatorzy zachęcają biegaczy do kreatywnych kreacji.

38. Bieg Sylwestrowy w Poznaniu

Sposobów na dobre pożegnanie minionego roku jest wiele, a jednym z nich może być nawet wysiłek fizyczny – szczególnie dobry na spalenie poświątecznych kalorii. 31 grudnia, na poznańskiej Malcie mieszkańcy będą mieli okazję wystartować w Biegu Sylwestrowym im. Ryszarda Burgiela. Biegacze spotkają się po raz 38. i przebiegną jedno lub dwa okrążenia wokół jeziora. To odpowiednio 5,4 km i 10,8 km.

Wystartują o godzinie 12:00

Start wspólny dla obu dystansów zaplanowano na godzinę 12:00. Start i meta będą znajdowały się przy hangarach. Po zakończeniu biegu każdy zawodnik zdobędzie unikatowy medal i kubek z motywami Poznańskich Krzyży. Organizatorzy zachęcają do wspólnej zabawy i mają nadzieję, że i w tym roku biegacze nie zawiodą z pomysłowością sylwestrowych kreacji.

Inwencję pozostawiamy wyobraźni biegaczy, świętujących radośnie zakończenie mijającego roku!

Zawodnicy spotkają się na Malcie

Pierwszy Bieg Sylwestrowy im. Ryszarda Burgiela wystartował w 1975 roku, kiedy to uczestnicy przebiegli w blasku pochodni ścieżkami Parku Sołackiego. Od tego czasu spotkali się 38 razy, a od 1990 roku miejscem zmagań jest poznańska Malta. Zapisy na tegoroczne biegowe pożegnanie 2022 roku już się zakończyły, ale Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej zaprasza wszystkich do kibicowania 470 uczestnikom.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl