Wyjątkowa licytacja poznańskiego zoo dla WOŚP. To pamiątka po lwiątkach

Lwiątka znalezione zostały na ukraińskim dworcu. Prawdopodobnie miały zostać “żywymi pluszakami”. Tak się jednak nie stało. Uratowali je aktywiści i pracownicy Zoo w Poznaniu. Teraz można licytować butelki, z których jadły lwiątka.

WYJĄTKOWA AUKCJA

Zoo Poznań wystawiło na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwie butelki, którymi karmione były lwiątka uratowane z Ukrainy. Zwierzęta znalezione zostały na dworcu w Odessie. Najprawdopodobniej miały skończyć na czarnym rynku jako “żywe pluszaki”. Jeszcze przed końcem października udało się je przetransportować do Poznania.

POLECIAŁY DO STANÓW

Tutaj lwiątka musiały odbyć prawie miesięczną kwarantannę. Później ich historią zainteresowała się Międzynarodową Fundacja na rzecz Dobrostanu Zwierząt IFAW. To właśnie dzięki tej współpracy zwierzęta nowy dom znalazły w azylu Wildcat Sanctuary w Stanach Zjednoczonych. Tam stworzyły stado i mogą dorastać daleko od wojny.

WOŚP DLA WALKI Z SEPSĄ

Butelki zostały umyte i zdezynfekowane, teraz są pamiątką tej niezwykłej historii. Dołączony jest do nich certyfikat, potwierdzający autentyczność. Licytować można TUTAJ. W tym roku WOŚP zagra pod hasłem “Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Finał odbędzie się 29 stycznia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl