Wygrana w pierwszej połowie. Lech – Górnik 3:0

Lech pewnie pokonał u siebie Górnika Łęczna 3:0.

Ten mecz 31. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań  – Górnik Łęczna odbył się awansem. Pierwotnie spotkanie miało być rozgrywane w pierwszy majowy weekend. Ale wtedy Kolejorz będzie walczył w finale Pucharu Polski.

Lech do meczu podszedł bardzo skoncentrowany. I już w 4 minucie objął prowadzenie po strzale J. Amarala.  W 26 minucie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się J. Karlstrom. Tu przed gwizdkiem na przerwę, Kolejorz prowadził 3:0. Piłkę do bramki bronionej przez Gostomskiego wbił M. Ishak.

Druga połowa była już mniej ciekawa, bo bez bramek. Piłkarzom Kolejorza brakowało wykończenia. W całym spotkaniu Lechici oddali na bramkę Górnika 26 strzałów z czego 11 było celnych.

To zwycięstwo zapewnia Kolejorzowi udział w europejskich pucharach – mogą to być eliminacje do Ligi Mistrzów (jeśli zdobędzie tytuł) lub Ligi Konferencji (jeśli mistrzem nie zostanie).

W tej chwili z 62 punktami na koncie, Lech jest liderem Ekstraklasy.