Wydarzenia weekendu w Poznaniu

Najciekawsze wydarzenia weekendu – prezentujemy w jednym miejscu. Nie brakuje wydarzeń dla dzieci, dla fanów muzyki i kina. Warto zaplanować weekend już teraz.

SOBOTA

Betlejem na Starym Rynku

Betlejem Poznańskie na Starym Rynku zostanie oficjalnie otwarte o godz. 17, kiedy prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak uroczyście rozświetli miejską choinkę. Wcześniej (już od godz. 12) na dzieci czekają zimowe zabawy i animacje z bohaterami bajek. Natomiast w niedzielę (2 grudnia) odbędzie się Świąteczne Fire Show. Jak co roku będzie można odwiedzić Szopkę Bożonarodzeniową, zadzwonić „Dzwonkiem życzeń” czy wrzucić list do Gwiazdora do specjalnie przygotowanej skrzynki – Poczty św. Mikołaja. Na Stary Rynek i plac Wolności najlepiej dojechać Betlejemską Bimbą. Świąteczny tramwaj kursować będzie w trzy grudniowe weekendy (1-2, 8-9, 15-16).

hotel dla psów w Poznaniu

Godzina 17:00, Stary Rynek

 

Warsztaty zdobienia ciała henną

Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się, czym jest henna, jaka jest jej historia i zastosowanie w kosmetyce. Organizatorzy opowiedzą, jakie znaczenie symboliczne ma malowanie ciała i jakie rytuały są z tym związane. W części praktycznej warsztatów każdy będzie mógł nauczyć się najbardziej charakterystycznych wzorów hinduskich i arabskich. Będzie można również poznać najbardziej popularną technikę aplikacji henny – za pomocą rożków. Każdy uczestnik otrzyma własne materiały i stworzy swoje własne wzory.

Godz. 17:00-19:30, Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1

Bilety: 85 zł.

 

Guzior + ReTo, koncert

Reprezentanci QueQuality i NewBadLabel znani są ze swoich energicznych koncertów. Guzior i ReTo wystąpią w sobotę  poznańskim klubie U Bazyla, gdzie zaprezentują premierowe albumy „Evil_Things” i „BOA”. Godz. 19:00, Klub u Bazyla, ul. Norwida 18A
Bilety: 45 zł, III pula.

NIEDZIELA

Siłaczki – prapremiera w Kinie Pałacowym

Siłaczki to pierwszy w historii polskiej kinematografii film opowiadający o sufrażystkach, które na przełomie XIX i XX wieku na ziemiach polskich walczyły o prawa dla kobiet. Przedpremierowy pokaz filmu odbędzie się w stulecie podpisania dekretu o prawach wyborczych dla kobiet. Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu, które poprowadzi Violetta Szostak.

Godz. 20:00, Kino Pałacowe, CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

Bilety: 20 zł.

 

Festiwal „Ale Kino”

47 filmów pełnometrażowych, spotkania z filmowcami i liczne warsztaty – tak przedstawia się tegoroczna edycja 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Pierwsze seanse będzie można zobaczyć już 2 grudnia. Ale Kino! otworzy gala zatytułowana „Sto lat. Wspólna radość!”, która odbędzie się o godz. 12, w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek. Festiwal ma charakter międzynarodowy, zobaczymy więc filmy reżyserów z różnych stron świata, m.in. z Czech, Estonii, Armenii czy Meksyku. Twórcy powalczą o nagrody w takich kategoriach jak: najlepszy film pełnometrażowy, najlepszy film krótkometrażowy, czy debiut.

W niedzielę można będzie zobaczyć m.in. takie filmy, jak „Old Boys”, „Łajka” czy „Dilili w Paryżu”. Szczegółowy program na stronie: https://www.alekino.com/

Godz. 14:00-20:00, Multikino 51, ul. Królowej Jadwigi 51

 

Pochód polski – ponownie w Poznaniu po stu latach 

Przemarsz nawiązuje do pochodu, w którym ulicami Poznania przeszli delegaci i delegowane na Polski Sejm Dzielnicowy 3 grudnia 1918 r. Uczestnicy otrzymają czerwono-białe flagi i rozety, a pod pomnikiem powstańców wielkopolskich kwiaty, z których ułożą wspólnie biało-czerwoną flagę. Po zakończeniu uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich organizatorzy zapraszają na wojskową grochówkę.Godz. 14:45-16:00, Fara Poznańska
Więcej informacji na temat pochodu: https://www.facebook.com/events/288681858648340/

Lista wydarzeń pochodzi z Miejskiego Portalu Informacyjnego

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl