Wychowanek Lecha Poznań w La Liga. Wkrótce zagra przeciwko Lewandowskiemu

Kamil Jóźwiak, wychowanek Lecha Poznań i reprezentant Polski odszedł z amerykańskiego Charlotte FC i przeszedł do hiszpańskiej Granady CF. 25-latek będzie teraz grał w prestiżowej Primera Division. W nowym zespole spotka się z innym rodakiem, Kamilem Piątkowskim, który dołączył do zespołu Granady zaledwie miesiąc temu.

O decyzji Kamil Jóźwiaka poinformowała w czwartek wieczorem sama drużyna Granada na swojej oficjalnej stronie internetowej. Klub wyraził życzenia polskiemu pomocnikowi powodzenia w nowych barwach. Kibice z niecierpliwością czekają na debiut Jóźwiaka w hiszpańskiej lidze.

Kamil Jóźwiak jednak nie wróci do Lecha Poznań

Kamil Jóźwiak to piłkarz o bogatej historii kariery. W przeszłości reprezentował barwy Lecha Poznań i angielskiego Derby County, zanim w marcu 2022 roku podjął nowe wyzwanie w Stanach Zjednoczonych, dołączając do składu Charlotte FC. W mediach pojawiały się informacje, że wróci z USA do Polski, aby zasilić Lecha Poznań, jeśli „Kolejorz” zdecyduje się na sprzedaż Kristoffera Velde. Tak się jednak nie stało.

Kamil Jóźwiak w La Liga

Przenosiny Jóźwiaka do Granady oznaczają spotkanie z Kamilem Piątkowskim. Obaj reprezentanci Polski będą teraz współgrali w jednym zespole, co z pewnością wzbudzi zainteresowanie kibiców i mediów. Piątkowski dołączył do Granady na początku stycznia.

Warto także odnotować, że Kamil Jóźwiak nie jest jedynym polskim piłkarzem, który dokonał zmiany klubu w ostatnich dniach. Karol Świderski, również zdecydował się opuścić szeregi Charlotte FC, przenosząc się do Hellas Verony w ramach wypożyczenia z opcją wykupu.

Sytuacja Granady CF w La Liga

Po 22. kolejkach hiszpańskiej ekstraklasy Granada zajmuje 19. miejsce, czyli przedostatnie miejsce tabeli. Drużyna zdobyła dotychczas 11 punktów i ma sześć punktów straty do strefy utrzymania. W najbliższym spotkaniu (sobota, 3 lutego) Granada zmierzy się z Las Palmas (9. miejsce w tabeli). Z kolei w niedzielę, 11 lutego Kamil Jóźwiak wraz z zespołem pojadą na wyjazdowy mecz z FC Barceloną. Stąd duża szansa, że na boisku wychowanek Lecha Poznań zmierzy się z drugim byłym lechitą – Robertem Lewandowskim.

Czytaj też: Ali Gholizadeh awansował z Iranem do ćwierćfinału Pucharu Azji. Do Lecha Poznań wróci później

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl