Wszystko sprawdzone. Ulica św Marcin znów z tramwajami

Od poniedziałku, 10 września, na odcinek od ul. Gwarnej do al. Marcinkowskiego, wróci pięć linii dziennych i jedna nocna. Cała przebudowa ul. Św. Marcin zakończy się na początku przyszłego roku.

– Ulica Św. Marcin wraca do dawnej świetności. Wszyscy, którzy od jutra pojadą tędy tramwajami, szczególnie ci którzy mówili że prowadzone są tu jakieś drobne prace, będą mogli zobaczyć i uzmysłowić jaka była rzeczywista skala tej inwestycji – mówi Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania.

Po roku i sześciu dniach od rozpoczęcia prac i zamknięcia dla tramwajów odcinka od ul. Gwarnej do al. Marcinkowskiego, te wróciły w ramach przejazdu technicznego, a od poniedziałku pojadą tędy normalne linie. Nowe torowisko na ul. Św. Marcin zainaugurują „dwójka” i „piątka”, które tuż po godzinie 5 w poniedziałek rano, jako pierwsze przewiozą tamtędy pasażerów. Oprócz nich na swoje trasy sprzed rozpoczęcia prac wrócą także linie 9, 13, 16 oraz nocny 201. Powrót tramwajów na trasę przez ul. Św. Marcin oznacza likwidację linii tymczasowych 23 i 29.

Mimo kursowania komunikacji publicznej cały czas będzie tu jednak plac budowy, gdzie przez najbliższe cztery miesiące będą odbywały się końcowe prace. Zieleń na przebudowywanej ulicy zostanie zasadzona w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Tuż przed skrzyżowaniem z ul. Ratajczaka usytuowany będzie nowy przystanek, który uruchomiony zostanie po zakończeniu całej inwestycji. W przyszłości będzie on też służył tramwajom, które będą skręcały w prawo w stronę Wildy.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl