Wspomnienie ojca Góry na Lednicy

Ci którzy wspierali duchową posługę śp. ojca Jana Góry i utożsamiali się z nim wzięli udział na Lednicy w wydarzeniu, którego motywem przewodnim było motto: „Tyle dobra”. To była okazja do wspomnienia tego charyzmatycznego duchownego.

Ojciec Jan Góra był dominikaninem, a nade wszystko twórcą Ruchu Lednickiego. Zmarł nagle 7 lat temu podczas odprawiania mszy świętej. Rzecznik prasowy Stowarzyszenia Lednica 2000 Andrzej Ranke przypomniał o tym, że rocznica urodzin ojca Góry, która przypada na 8 lutego, każdorazowo oznaczała spotkania środowiska skupionego wokół Lednicy z tym duszpasterzem.

REFLEKSYJNE SPOTKANIE PO ŚMIERCI OJCA

Spotykaliśmy się na urodzinach ojca Jana jeszcze za jego życia. On nas zapraszał i gromadził. Te spotkania kontynuujemy 7 lat po jego śmierci. Mogliśmy dziś m.in wsłuchać się w słowa ojca Jana na temat księgi „Pieśni nad pieśniami”. Była to prezentacja refleksji ojca Jana , które się nigdy nie ukazały drukiem. Nigdy nie zostały opublikowane. One towarzyszyły nam adoracji Najświętszego Sakramentu – powiedział Andrzej Ranke rzecznik prasowy Stowarzyszenia Lednica 2000.

MUZYKA SIEWCÓW LEDNICY

Temu podniosłemu wydarzeniu towarzyszyła muzyka Siewców Lednicy oraz śpiew Scholi Lednickiej.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl