Wraca ważne bezpośrednie połączenie z Poznania do Zakopanego. Kiedy?

Już za prawie miesiąc tuż przed świętami, podróżni znów będą mogli się cieszyć trasą do Zakopanego. Po gruntownej modernizacji linii kolejowej nr 99 na odcinku Chabówka – Zakopane, PKP Polskie Linie Kolejowe ogłaszają pełny powrót połączeń kolejowych na trasie Kraków – Zakopane od 22 grudnia 2023 r. Poznaniacy znowu będą mieli bezpośredni pociąg do Zakopanego.

Po zakończeniu prac modernizacyjnych na trasie Kraków – Zakopane, podróżni będą mieli okazję skorzystać z usprawnionych połączeń kolejowych. PKP Polskie Linie Kolejowe podały, że czas podróży między Krakowem a Zakopanem skróci się. A podróż stanie się bezpieczniejsza dzięki wstępnej eksploatacji nowych urządzeń.

Jeszcze przed świętami do stolicy Tatr

Już od 22 grudnia wznowionych zostanie pięć całorocznych połączeń do Zakopanego i dwa sezonowe. Mieszkańcy Trójmiasta, Warszawy, Krakowa, Szczecina (przejazd przez Poznań) i Bydgoszczy otrzymają z powrotem trasę do stolicy Tatr.

Z Trójmiasta ruszą pociągi TLK Małopolska, TLK Karpaty, IC Witkacy. Warszawiacy będą mieli do dyspozycji EIC Tatry, IC Karłowicz, a także pociągi z Trójmiasta. EIC Tatry skróci trasę o ponad 50 minut w porównaniu do poprzedniego rozkładu jazdy. Do Zakopanego dotrze w zaledwie 4 godziny i 53 minuty.

Z Krakowa kursować będzie 5 połączeń: TLK Małopolska, TLK Karpaty, EIC Tatry, IC Karłowicz i IC Witkacy.

Dotarcie do Zakopanego z Wielkopolski

Wielkopolanie również docenią nowe możliwości podróżowania, gdyż już przed świętami będą mieli dostęp do pociągów do Zakopanego.

Skład IC Podhalanin pojedzie ze Szczecina przez Poznań i Katowice do Zakopanego. Sezonowy pociąg IC Halny z Bydgoszczy zabierze pasażerów z woj. wielkopolskiego, a także dolnośląskiego i śląskiego.

Dotąd pociągiem do stolicy Tatr można było dojechać bezpośrednio tylko w wakacje i ferie zimowe.

Czytaj też: Wraca stara trasa autobusowa. Likwidowane będą przystanki tymczasowe

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl