Wpadli dzięki kamerom monitoringu

Monitoring miejski działa i się sprawdza. W weekend operator monitoringu wyłapał kilka przypadków łamania prawa. Sprawcy zostali ujęci tuż po przestępstwie. Między innymi udało się złapać dwie osoby, które okradły śpiącego pijanego mężczyznę.

Do kradzieży doszło chwilę po godzinie 1:30 w nocy z soboty na niedzielę. Najpierw operator monitoringu zauważył, że na palcu Cyryla Ratajskiego na przystanku leży pijany mężczyzna. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej. Nim strażnicy przyjechali z interwencją, do śpiącego mężczyzny podeszły dwie osoby i okradły go.

fot. straż miejska w Poznaniu

Jak informują strażnicy miejscy — dwóch mężczyzn, przeszukało jego kieszenie, zabrali portfel wraz z telefonem i szybko się oddalili. Konieczna była interwencja policji. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani i przewiezieni do KP Stare Miasto, a poszkodowany …… trzeźwiał w ODON. 

Według statystyk w 2018 roku obserwatorzy monitoringu miejskiego ujawnili 9428 zdarzeń wymagających interwencji straży miejskiej lub policji. Najwięcej, bo aż 4425 zdarzeń, miało miejsce w ścisłym centrum Poznania, na terenie działania KP Stare Miasto.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl