Wpadł z narkotykami w czasie kontroli drogowej

Policjanci z Wielenia zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego, który posiadał w aucie marihuanę i amfetaminę. Kolejne narkotyki zabezpieczono w wynajmowanym przez niego mieszkaniu. Mężczyzna już usłyszał zarzut. Za taki czyn grozi mu kara do 3 lat więzienia.

29-latka zatrzymano w Wieleniu. Mężczyzna kierował BMW, nie mając włączonych świateł mijania. W trakcie kontroli drogowej zachowywał się nerwowo, był pobudzony, nie nawiązywał kontaktu wzrokowego. Po chwili wyjaśnił się powód jego reakcji.

W pojeździe na tylnym siedzeniu policjanci znaleźli metalową puszkę, a w niej susz roślinny, zwitek papierowy z białym proszkiem, plastikowy młynek, zielone ziarenka oraz dwie ampułki z zawartością suszu. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że była to amfetamina i marihuana. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi. Pobrano od niego krew do badań na zawartość środków zabronionych – relacjonuje policja

Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania wynajmowanego przez 29-latka, mundurowi ujawnili 75 tabletek ekstazy, 5 krzewów konopi indyjskich, które suszyły się w szafie ubraniowej, nasiona konopi, trzy wagi narkotykowe, woreczki do porcjowania oraz namiot do uprawy nielegalnych roślin. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl