Wpadł przez fałszywą kartę pobytu

33-letni obywatel Tunezji został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Poznania-Ławicy. Mężczyzna do kontroli paszportowej okazał sfałszowaną niemiecką kartę pobytu. 

Tunezyjczyk został zatrzymany podczas kontroli paszportowej. Kiedy pokazał paszport i niemiecką kartę pobytu, podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziła autentyczność tego drugiego dokumentu.

W wyniku analizy dokumentu oraz dokonanych sprawdzeń ustalono, że dokument ten jest podrobiony na wzór oryginalnego. Również sam cudzoziemiec przyznał się, że kartę pobytu kupił dwa miesiące temu, za 700 euro – informuję Joanna Konieczniak ze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy.

Mężczyzna za posłużenie się fałszywym dokumentem usłyszał już zarzuty. Przyznał się do nich i dobrowolnie podał karze grzywny w wysokości 5 tys. zł. Dodatkowo Tunezyjczyk ukarany został dwoma mandatami karnymi po 500 zł każdy za nielegalne przekroczenie granicy państwowej z Niemiec do Polski oraz za nielegalny pobyt w naszym kraju. Tunezyjczyk musi także opuścić Polskę.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl