Wolny Dziedziniec otwarty

Sezon na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania rozpoczęty. W sobotę odbył się festyn rodzinny podczas którego nie zabrakło atrakcji. Gra miejska, gry planszowe czy znakowanie rowerów to tylko niektóre z nich.

Podobnie jak w ubiegłych latach, sezon rozpoczął piknik rodzinny. Od godziny 12:00 wszyscy chętni mogli skorzystać z licznych atrakcji. Były zabawy integrujące, gry planszowe, liczne atrakcje dla dzieci, a przede wszystkim dawka energii i radości, którą poznaniacy mogli się dzielić.

Największą zaplanowaną atrakcją była gra miejska zorganizowana we współpracy z kultowym Monopoly i zespołem gramiejska.pl. Około 100 uczestników przemierzyło Poznań, który już po raz kolejny stał się wielką planszą do gry.

fot. UMP

Po południu odbył się również Pub Quiz, czyli zespołowy test wiedzy. Uczestnicy zmagali się z zagadnieniami z obszaru gier i fantasy. Starsi mogli tego dnia także zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą – akcję znakowania jednośladów poprowadzili funkcjonariusze z Miejskiej Komendy Policji.

Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania jest dostępny dla poznaniaków codziennie od godz. 6 do 22. Mieszkańcy i turyści mają do swojej dyspozycji przestrzeń Wolnego Dziedzińca z zielenią i wygodnymi ławkami.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl