Kraj

Wojsko wyjechało na drogi

Wojskowe kolumny wyruszyły na drogi w całej Polsce. Manewry te są częścią specjalnych ćwiczeń wojskowych. Kierowcy muszą zachować ostrożność.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że w dniach 4-6 maja, we współpracy z NATO, odbędzie się seria ćwiczeń pod nazwą STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24). Manewry przeprowadzone będą w kilku województwach na północnym-zachodzie i północy Polski. Celem ćwiczeń jest przetestowanie i wzmocnienie gotowości oraz zdolności obronnych polskich i sojuszniczych sił zbrojnych.

Wielkopolskie drogi

– Czas popularnej „majówki” nie zwalnia Nas z utrzymania gotowości i realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem naszej Ojczyzny. Tysiące żołnierzy i sprzętu wojskowego wypełnia zobowiązania sojusznicze szkoląc się z naszymi partnerami w ramach ćwiczenia DEFENDER-24 – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podczas majówkowych wyjazdów należy zachować większą czujność na drogach. W związku z przemieszczaniem się kolumn wojskowych, warto być przygotowanym na niespodziewane sytuacje i respektować przepisy ruchu drogowego.

– Siły NATO będą przemieszczać się sprawnie i zgodnie z zasadami ruchu drogowego, jednak należy stosować zasadę ograniczonego zaufania – uspokaja Generalne Dowództwo.

Czytaj także: Uwaga może być niebezpiecznie. Ostrzeżenie dla 29 powiatów

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl