Właścicielka pobiła psa, bo uciekał (video)

Dla 5-miesięcznego szczeniaka uciekanie przed opiekunką było zabawą. Niestety dla jego właścicielki już nie. Kiedy w końcu złapała psa, postanowiła wymierzyć mu karę. Film pokazujący jak właścicielka bije psa, trafił do internetu. Sprawą zajmuje się policja, a szczeniak w trybie interwencyjnym został zabrany opiekunce przez Fundację Mondo Cane.

Całe zdarzenie nagrały dzieci, które w okolicach ulicy Promienistej w Poznaniu wracały ze szkoły do domu. Film trafił do internetu. Wzbudził powszechne oburzenie. Nagranie z pobicia psa otrzymali także ludzie z fundacji ochrony praw zwierząt Mondo Cane. Po tym, jak udało się ustalić właścicielkę szczeniaka, obrońcy praw zwierząt w towarzystwie policji pojechali odebrać jej zwierzaka.

 

Na początku właścicielka twierdziła, że nic złego nie zrobiła swojemu pupilowi i nie chciał oddać szczeniaka. Gdy pokazano jej film, zmieniła zdanie. Pies trafił na badania do kliniki weterynarii. Na szczęście jego stan jest dobry i nic złego jemu się nie stało. Na razie nie wróci jednak do swojej właścicielki. Trafił do tymczasowych opiekunów.

Sprawą zajęli się policjanci. Na razie prowadzone jest śledztwo w sprawie, a nie przeciwko jakieś osobie. Jeśli śledczy ocenią, że jej właścicielka złamała prawo, to za znęcanie się nad zwierzęciem grozi jej kara grzywny, a nawet kilkuletnie więzienie.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl