Właściciel Warty Poznań skazany. Musi przeprosić za obelżywe słowa

Jakub Pyżalski właściciel Warty Poznań musi przeprosić piłkarza Petera Borovićanina i jego żonę Andżelikę za słowa jakie podczas meczu kierował adresem bramkarza i jego partnerki. Sugerował w wulgarny sposób, że odbywał stosunki seksualne z żoną zawodnika. Film w internecie z tego zajścia miał ponad milion odsłon.   

Oprócz przeprosin które Jakub Pyżalski ma opublikować  na łamach „Przeglądu Sportowego” oraz portalu pudelek.pl. sąd zasądził jeszcze na rzecz poszkodowanych po 40 tys. zł oraz kolejne 20 tys. zł na rzecz fundacji. Małżeństwo żądało w sumie 800 tys. zł zadośćuczynienia i wypłaty 200 tys. złotych na rzecz organizacji charytatywnej. Sąd uznał jednak, że są to zbyt wygórowane żądania. Wcześniej PZPN ukarał Wartę Poznań karą w wysokości 10 tys złotych.

Do tego bulwersującego zdarzenia doszło podczas meczu Warty Poznań z Garbarnią Kraków.  Jakub Pyżalski stojąc przy bocznej linii krzyczał do piłkarzy z Krakowa: „Z twoją starą się rucham, pasuje ci?! Twoja stara zawsze dorobi: za pięćset w paszczu, za trzysta w d…! Tak ciągnie i liże d…, że k… żadna tak nie liże!”.

Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny. Skazanego ani jego pełnomocnika nie było dziś na sali rozpraw.

(ra)

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl