Wigilia z Polskim Teatrem Tańca. Wziąć udział może każdy

Mówi się, że w Wigilijną Noc zwierzęta przemawiają ludzkim głosem. Właśnie dlatego, tego niezwykłego wieczoru, Polski Teatr Tańca postanowił oddać im głos. Minutę przed północą zaprasza na swój kanał na YouTubie, na premierę online choreograficznego projektu filmowego pt. „Bestia” w reżyserii Iwony Pasińskiej.

Wigilia z Polskim Teatrem Tańca

Projekt filmowy Polskiego Teatru Tańca, pod tytułem „Bestia” powstał w ramach idiomu „Człowiek – zwierzę” 2022, kierującego uwagę twórców i widzów ku nieoczywistym podobieństwom pomiędzy zwierzętami a ludźmi. Już 24 grudnia, o godzinie 23:59 będzie można go obejrzeć na kanale YouTube Polskiego Teatru Tańca.

Zdjęcia do „Bestii” zrealizowano w miejscowości Komorowo nad Jeziorem Bytyńskim w Wielkopolsce. Natomiast zimowe kostiumy wykorzystane w projekcie trafią do sztabu ukraińskiej armii w Kijowie. Wszystko to dzięki Natalii Popowej, której życie zawdzięcza wiele zwierząt w Ukrainie. 

fot. materiały prasowe / Andrzej Grabowski

Szósty projekt reżyserki

Reżyserką produkcji i autorką scenariusza jest Iwona Pasińska – reżyser, choreograf i dramaturg ruchu. Na swoim koncie ma już pięć zrealizowanych z Polskim Teatrem Tańca, zimowych projektów choreograficznych. To nich: „Inicjacja”(2017), „Brzemię” (2018), „Toporzeł” (2019), „Ta Mara” (2020) oraz „Zielnik”(2021), nagradzane podczas festiwali filmów tańca na całym świecie. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Marek Grabowski, za montaż – Natalia Jacheć, a za scenografię i kostiumy – Andrzej Grabowski. Muzykę skomponował Michał Lorenc we współpracy z Michałem Blicharzem (remiks).

fot. materiały prasowe / Andrzej Grabowski

Tancerze Polskiego Teatru Tańca

W „Bestii” wystąpili artyści – tancerze Polskiego Teatru Tańca. Między innymi: Evelyn Blue, Momoko Den, Julia Hałka, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Zofia Tomczyk, Emily Wong-Adryańczyk, Kacper Bożek, Bartosz Dopytalski, Patryk Jarczok, Jerzy Kaźmierczak i wiele innych…

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl