Wielopoziomowy podziemny parking MTP już prawie gotowy. Mamy zdjęcia

Trzy poziomy, 18 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i 650 miejsc dla samochodów. Zakończenie budowy tego największego w Poznaniu parkingu podziemnego przewidziane jest na jesień. Już we wrześniu na placu nad parkingiem odbędzie się pierwsza impreza.

Budowa największego parkingu podziemnego w Poznaniu dobiega już końca. Będzie on w stanie pomieścić jednocześnie aż 650 samochodów na łącznej powierzchni 18 tysięcy metrów kwadratowych. Wydzielone są także miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Parking będzie miał aż trzy poziomy.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Gotowy jest już wjazd, który mieści się od strony ulicy Głogowskiej, na wysokości Dworca PKP. W tym miejscu po otwarciu parkingu zmieni się organizacja ruchu. Dodatkowy pas wydzielony specjalnie do skrętu w prawo ułatwi osobówkom dostęp do poziomu -1. Zakończenie budowy parkingu planowane jest na jesień.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Plac znajdujący się nad parkingiem posłuży jednak mieszkańcom szybciej, bo już na początku września. Będą tam gościć uczestnicy zawodów IRONMAN.

fot. Ł. Gdak/wpoznaniu.pl

W przyszłości plac sprawdzi się jako miejsce wielu wydarzeń kulturalnych. Pomieści nawet kilka tysięcy osób. W jego pobliżu, w pawilonie 2. mają powstać kawiarnie i restauracje.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl