Z 3 promilami wiózł córkę. Samochód dachował

40-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem, w efekcie czego auto dachowało. Jak się okazało, miał 3 promile alkoholu we krwi. Dorosły mężczyzna musiałby wypić na przykład litr wódki, żeby doprowadzić się do takiego stanu.

PRÓBOWAŁ ODZYSKAĆ KONTROLĘ NAD AUTEM

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13:30 w Kaliszu. 40-letni mężczyzna jechał samochodem ze swoją córką. W pewnym momencie, na prostej, wąskiej drodze kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zaczął zjeżdżać w przydrożny rów. Następnie próbując odzyskać kontrolę nad samochodem, obrócił kierownicę z powrotem kierunku jezdni.

3 PROMILE

Sytuacji jednak nie udało się już opanować. Volkswagen, którym poruszali ojciec i córka zaczął dachować. Na miejsce zdarzenia przyjechały służby. Jak się okazało, 40-letni kierowca był pod wpływem alkoholu. Badania wykazały aż 3 promile alkoholu we krwi. Dorosły mężczyzna musiałby wypić na przykład litr wódki, żeby doprowadzić się do takiego stanu.

Poszkodowani wypadku zostali przewiezieni do szpitala i tam się teraz znajdują. Policjanci po raz kolejny przypominają, aby pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu i powstrzymywać przed tym innych.

NIETRZEŹWI KIEROWCY WCIĄŻ PROBLEMEM

Nietrzeźwy kierowca to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, dlatego reagujcie, kiedy widzicie na drodze taką osobę. – ostrzegają Kaliscy policjanci.

Tylko wczoraj w całej Polsce mundurowi zatrzymali 292 osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Przez pierwszy tydzień października takich przypadków było łącznie 2002, a przez cały wrzesień 8479.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl