Wielkopolska: Wjechał na drodze w ekipę remontową

Do poważnego wypadku doszło w poniedziałek po południu na trasie Kąkolewo – Garzyn w Wielkopolsce. Samochód potrącił robotników wykonujących prace remontowane. Jeden z nich wstanie ciężkim trafił do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący renault master 20-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego jadąc drogą krajową nr 12 od miejscowości Garzyn prawdopodobnie zasnął podczas jazdy, zjechał na lewy pas ruchu i wjechał na wyspę rozdzielającą jezdnię, na której znajdowali się pracownicy wykonujący roboty drogowo-budowlane – powiedziała portalowi rmf24.pl asp. Daria Żmuda z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Na drodze pracowało trzech robotników. Jeden z nich widząc jadący samochód zdążył odskoczyć, niestety drugi został potrącony przez auto. Na miejscu przyjechała karetka pogotowia. 43-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Trzeciemu z drogowców nic się nie stało.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 20 latek który jechał samochodem był trzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl