Wielkopolska: Pobiegną śladami powstańców wielkopolskich

Już 12 lutego w Wijewie wystartuje pierwszy bieg otwierający Cykl Biegów Powstania Wielkopolskiego.  – Chcemy w ten sposób połączyć pamięć o naszych bohaterskich przodkach z uprawianiem sportu – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Cykl Biegów Powstania Wielkopolskiego to wyjątkowa gratka dla miłośników aktywnego stylu życia połączona z historią zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Rozpocznie go IV Bieg Powstańczy w Wijewie, który odbędzie się w niedzielę 12 lutego 2023 roku. Jego dystans wyniesie 10 km.

Celem projektu jest upamiętnienie historii zwycięskiego zrywu poprzez zaangażowanie Wielkopolan w aktywność fizyczną w duchu patriotycznym, w miejscach związanych z wydarzeniami lat 1918 – 1919.

– Biegi zostaną zorganizowane w czterech miejscach naszego regionu, aby każdy miał do nich łatwiejszy dostęp. Chcemy w ten sposób połączyć pamięć o naszych bohaterskich przodkach z uprawianiem sportu – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

W 2023 roku Cykl tworzą następujące biegi:

•          IV Bieg Powstańczy, 12.02.2023 r., Wijewo

•          IV Bieg Pamięci Gołanieckiej Kompanii Powstańczej, 24.06.2023 r., Gołańcz

•          XLIV Bieg Powstańczy Lwówecka Dziesiątka, 30.09.2023 r., Lwówek

•          V Bieg Średzkich Powstańców Wielkopolskich, 17.12.2023 r., Środa Wielkopolska.

Lokalizacje biegów symbolicznie oddają zasięg walk powstańczych: na północ, południe, zachód i wschód od stolicy Wielkopolski. Warunkiem udziału w klasyfikacji cyklu jest ukończenie wszystkich czterech biegów. Zapisy i regulamin: https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-wijewo

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl